ΤΕΕ ΚΟΡΘΙΟΥ ΑΝΔΡΟΣ
τηλ./φαξ: 2282062060
email:mail@2tee-korth.kyk.sch.gr

ΕΚΘΕΣΗ
Το Τ.Ε.Ε Κορθίου διοργανώνει την έκθεση "ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ " στις
10/4/2006 στον Όρμο Κορθίου Άνδρου (Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Κορθίου). Η έκθεση θα διαρκέσει ως τις 30 /4/2006.
Σας περιμένουμε όλους εκεί!

ΔΑΙΔΑΛΟΣ
Το σχολείο μας επί πέντε συνεχή σχολικά έτη συμμετείχε στον "ΔΑΙΔΑΛΟ", ένα πρόγραμμα καινοτόμων κατασκευών επιδοτούμενο από την Ευρωπαϊκή Ένωση. Δύο φορές σε περιφερειακό διαγωνισμό κέρδισε βραβείο. Κατά το σχολικό έτος 2002-2003 με το έργο "ΕΞΥΠΝΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ", ο Ηλεκτρολογικός τομέας κέρδισε το τρίτο βραβείο και κατά το σχολικό έτος 2004-2005 το δεύτερο βραβείο με το έργο "ΑΝΕΛΚΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕΛΚΥΣΗ ΜΙΚΡΩΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ", που έγινε με συνεργασία Ηλεκτρολογικού και Μηχανολογικού τομέα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ
Κατά το σχολικό έτος 2005-2006 το σχολείο πραγματοποιεί 2 προγράμματα.Το ένα αφορά στην Αγωγή Υγείας με θέμα "Διατροφή και τα Μεταλλαγμένα τρόφιμα" και το άλλο στην Περιβαλλοντική Αγωγή με τίτλο "ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΖΥΜΑΡΙΚΩΝ ΜΕ ΝΕΡΟΜΥΛΟ".

ΚΟΡΘΙΑΝΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2006
Ο τομέας Αισθητικής Κομμωτικής συμμετείχε στο Καρναβάλι του Κορθίου, όπου οι μαθήτριες έβαψαν με καλλιτεχνικό μακιγιαζ τα
ατόμα που συμμετείχαν στο καρναβάλι.

<<Προηγούμενες [1 από 2] Επόμενες >>
  ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ